SPOILERMENTES KRITIKA: The Last of Us - sorozat
A Netflixen hónapok óta a legmagasabb nézettségi adatokat produkálja a The Last of Us című videojáték adaptáció. Mivel a játékot ismerjük, és tudjuk, hogy Joel meghal a végén, a sorozatot mi nem nézzük, viszont pont emiatt tudunk spoiler-mentesen írni róla.
A történet főszereplője egy Ellie nevű kislány, akit a játékban egy felnőtt nő, a sorozatban pedig egy marslakó alakít. Szegény Ellie-nek valaki megharapja a karját, és egy kedves szakállas bácsi felajánlja hogy elkíséri a kórházba, de mivel COVID járvány van, sok beteggel találkoznak út közben, ami miatt a játék/sorozat hangvétele alapvetően szomorkás.
Amennyire tudjuk, a játékot jegyző FROM SOFTWARE fejese és a CHERNOBYL sorozat készítője (sajnos a nevét egyiknek se tudjuk, mindkettő elég balfasz figurának tűnt így képek alapján) közösen készítették el a sorozatot, bár mások is részt vettek benne, például színészek, operatőrök, stb. A harmadik epizódban buzik is szerepelnek, ezt onnan tudom, hogy anyukámnak nem tetszett ez a rész, mert buzik is szerepelnek benne.
Alapvetően a sorozat több téren is eltér a játéktól. Ezek között vannak jó és rossz dolgok is. Például több kommentelő is szóvá tette, hogy míg a játékban a szakállas férfi főhős európai/észak amerikai karakterisztikával bír, addig a sorozatban egy déli etnikumú (argentín, indiai, vagy valami hasonló) színész kapta meg a szerepét, mert neki nem kellett annyit fizetni.
Mi itt, a Stallone Magazin szerkesztőségében elítéljük a harmadik országban élő emberek kizsákmányolását!
Kíváncsian várjuk a második évadot.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése